Українська
100 років Національному академічному українському драматичному театру імені Марії Заньковецької
Дата введення в обіг: 24 жовтня 2017
Технічні характеристики
Номінал Метал Маса, г Діаметр, мм Якість карбування Гурт Тираж, штук
5 нейзильбер 16.54 35 спеціальний анциркулейтед рифлений 35000

 

Серія: Інші монети

 Монета присвячена театру, створеному в 1917 році у Києві за підтримки Центральної Ради як Український національний театр, що об`єднав акторів різних театральних труп. Перший державний театр України гастролював за фінансової підтримки уряду. Вистави йшли в театрах Києва, Чернігова, Полтави, Житомира, Катеринослава. До складу трупи входили провідні українські митці: М. Заньковецька, В. Любарт, О. Полянська, Г. Маринич, Б. Романицький, а також талановита молодь. Становлення українського театру відбувалося на фоні складних соціально-політичних подій, постійної зміни урядів, що позначилося на його розвитку, ставало причиною реорганізацій, зміни назв (Державний народний театр, Український народний театр, Народний театр) та місць перебування (з 1931 року театр працював у Запоріжжі, а з осені 1944 року і дотепер - у Львові).

Роздрібна ціна, 43 грн: (станом на 24.10.2017)
Роздрібна ціна, 51 грн: (станом на 01.01.2018)

 

На аверсі монети розміщено: угорі на тлі театральної куліси - малий Державний Герб України, під яким написи: УКРАЇНА та рік карбування монети 2017 (ліворуч); у центрі на дзеркальному тлі - будівля театру, під якою написи: НАЦІОНАЛЬНИЙ АКАДЕМІЧНИЙ УКРАЇНСЬКИЙ ДРАМАТИЧНИЙ/ ТЕАТР/ ІМЕНІ/ МАРІЇ ЗАНЬКОВЕЦЬКОЇ та номінал П`ЯТЬ ГРИВЕНЬ (унизу півколом); праворуч - логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України.
На реверсі монети в обрамленні театральної куліси розміщено портрет Марії Заньковецької, ліворуч від якої написи: 100 РОКІВ та назви міст і роки початку роботи в них: КИЇВ/ 1917/ ЗАПОРІЖЖЯ/ 1931/ Львів/1944/ ПЕРШИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ/ УКРАЇНСЬКИЙ; на театральній сцені дзеркальний напис - ТЕАТР та внизу ІМЕНІ/ МАРІЇ ЗАНЬКОВЕЦЬКОЇ.

 

Художник: Іваненко Святослав
Скульптор: Іваненко Святослав

 

 
Сайт для коллекционеров-любителей и профессионалов