Українська
100 років з часу утворення Першого українського полку імені Богдана Хмельницького та початку формування збройних сил України
Дата введення в обіг: 23 листопада 2017
Технічні характеристики
Номінал Метал Маса, г Діаметр, мм Якість карбування Гурт Тираж, штук
5 нейзильбер 16.54 35 спеціальний анциркулейтед рифлений 50000

 

Серія: Інші монети

 Присвячена утворенню першої української військової частини, сформованої на добровольчих засадах, чим було покладено початок українізації військових частин у російській армії. Полк брав участь у збройному опорі Української Народної Республіки російській агресії. Перший Український військовий з`їзд 1917 року підтримав формування першої української військової частини, вимагаючи зарахувати до її складу всіх 3200 осіб, що записалися до полку, і призначив командиром полковника Юрія Капкана. Створення Першого українського полку імені Богдана Хмельницького стало важливим кроком на шляху до розбудови новітньої української армії.

Роздрібна ціна, 43 грн: (станом на 23.11.2017)

 

На аверсі монети розміщено: угорі малий Державний Герб України, праворуч від якого напис УКРАЇНА, під яким номінал та рік карбування монети - 5/ГРИВЕНЬ/2017; у центрі стилізована композиція, витримана у стилістиці українського авангарду початку ХХ століття - вояки в одностроях різних військових формувань часів Української революції, один з яких тримає прапор, на якому напис 1917; унизу - логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України.
На реверсі монети стилізовано зображено прапори перших українських військових формувань, чільне місце серед яких займає прапор Першого Українського козацького полку імені Богдана Хмельницького, історичні прапори Українського Державного флоту, Українського Запорізького полку, сформованого у Москві з вояків-українців тощо; унизу - прапор сучасних Збройних Сил України та розміщено написи: 100/РОКІВ (унизу ліворуч) ПОЧАТОК ФОРМУВАННЯ ЗБРОЙНИХ СИЛ (ліворуч вертикально) УКРАЇНИ (угорі)

 

Художник: Таран Володимир, Харук Олександр, Харук Сергій
Скульптор: Іваненко Святослав, Атаманчук Володимир

 

 
Сайт для коллекционеров-любителей и профессионалов