Попередня сторінка

НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ

Департамент готівково-грошового обігу

N 11-311/543-3337 від 27.05.2002

  Операційному і територіальним управлінням НБУ, Центральному сховищу, Промінвестбанку, Ощадному банку України, Укрексімбанку, Асоціації українських банків, комерційним банкам України

Про введення в обіг пам'ятної монети "1000 років Хотину"

Національний банк України, продовжуючи серію "Стародавні міста України", увів у обіг 28 травня 2002 р. ювілейну монету "1000 років м.Хотин" номіналом 5 гривень, присвячену буковинському місту, розташованому на високому березі Дністра, яке у X-XI ст.було в складі Київської Русі, а з другої половини XII ст. увійшло до Галицько-Волинського князівства. Перші укріплення та кам'яна церква збудовані ще за Данила Галицького в 1250-1264 рр. Стіни фортеці були свідками багатьох важливих подій. Але особливо Хотин відомий переможною військовою компанією 1621 р.: тут зустрілися козацьке, очолюване гетьманом Петром Сагайдачним, і польське війська в битві з турецько-татарським військом.

Монету виготовлено з нейзильберу, якість - звичайна, вага - 16,54 г, діаметр - 35,0 мм, тираж - 30000 штук. Гурт монети - рифлений.

На аверсі монети в арочному прорізі цегляного, декорованого геометричним орнаментом муру фортеці розміщено зображення малого Державного Герба України, козацьких військових атрибутів (прапори,сурми, барабани, піки, мушкети, пушки з ядрами), написи: УКРАЇНА/2002/5/ГРИВЕНЬ та логотип Монетного двору Національного банку України.

На реверсі монети зображено грандіозну споруду, неперевершену пам'ятку фортифікаційного мистецтва - Хотинську фортецю (XIII-XVIII ст.), над якою герб міста та напис угорі по колу: ХОТИН 1000 РОКІВ.

Художники - Святослав Іваненко, Микола Кочубей. Скульптор - Святослав Іваненко.

Ювілейна монета номіналом 5 гривень є дійсним платіжним засобом України й обов'язкова до приймання без будь-яких обмеженьза її номінальною вартістю до всіх видів платежів, а також для зарахування на розрахункові рахунки, вклади, акредитиви та для переказів.

Заступник Голови

Я.Ф.Солтис